Plan na masę mięśniową

Kategoria : Trening · dodane przez 31 paź 2015

Muskularne ciało wymaga poświęceń i regularnych ćwiczeń. Wylane na siłowni litry potu owocują ciałem, które budzi podziw kobiet oraz zazdrość mężczyzn. Plan treningowy na masę jest czasochłonny i wymaga systematyczności, jednak daje wspaniałe efekty. Każda partia mięśni w ciele wymaga zastosowania kompletnie innego zestawu ćwiczeń. Poniżej przedstawione zostaną przykłady ćwiczeń na kilka z nich.

Nogi: zostaną przedstawione na samym początku, jako że wymagają szczególnej uwagi i wygospodarowania jednego dnia w tygodniu na rzeźbienie. Składają się z mięśni łydek, czterogłowego i dwugłowego uda, a każde z nich wymaga innych ćwiczeń. Dobrym na początek może być podnoszenie się na palcach. Innymi może być przysiady ze sztangą, wykroki czy wyprosty.
Klatka piersiowa i biceps: na początek zacząć można od wyciskania stosunkowo lekkimi sztangielkami z pozycji skosu, a następnie ze sztangą z poziomej ławki. Można wykonywać pompki na poręczach z obciążeniem, krzyżowanie linek wyciągu górnego.

Plecy: jest to kolejna partia ciała składająca się z wielu mięśni. Do jej trenowania odpowiednie jest podciąganie się na drążku- można nim zastąpić wiele ćwiczeń, a przynosi wspaniałe rezultaty- prócz rzeźbienia wyłącznie mięśni pleców angażuje również barki, ramiona a nawet brzuch. Niewprawione osoby powinny przygotować ciało na tego typu wysiłek przy ćwiczeniach korzystając ze specjalnej gumy przymocowanej do drążka czy ławki, na której ćwiczy się wyłącznie fazę opuszczania.

Biceps: jest to mała partia mięśni, którą jednak ludzie bardzo często przetrenowują- sądząc, że wielogodzinne, żmudne ćwiczenia spowodują ich rozrost ponad miarę. Nic bardziej mylnego- wystarczające będzie 20-30 minut ćwiczeń, aby uzyskać pożądany efekt bez kontuzji i urazów. Wystarczy użyć w tym celu hantli: wyprostowane ręce zginać do kąta 90 stopni.

Nie są to oczywiście wszystkie partie mięśni, które obejmują ćwiczenia. Plan treningowy na drążku można tworzyć na wiele różnych sposób, zmieniać i dostosowywać do swoich potrzeb. Wszystko warto jednak robić bezpiecznie i powoli- przeforsowanie mięśni nie da nic więcej poza niepotrzebnym bólem i kontuzjami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *