Działanie, a bezczynność

Kategoria : Dieta · dodane przez 30 sie 2015

move-moreNie możesz sobie tego wyobrazić. Kiedy chcesz dla siebie dobrze z pewnością znajdzie się wokół ciebie grupa osób, która będzie chciała stanąć ci na drodze do zrealizowania twojego celu. Aktywności, które podejmujesz będą obrażały ludzi bezczynnych.

Osoby, które będą otaczały cię swoją radą i „pomocą” zazwyczaj działają subtelnie. Zdarza się, że częstują cię potrawami, które są sprzeczne z założeniami twojej diety. Taka grupa ludzi zwykła poszukiwać powodów, dla których mogliby pominąć trening lub też oszukać podczas stosowania programu żywieniowego. W efekcie, będą oni zniechęcać nas do podejmowania aktywności, a każdy nasz ruch do przodu – wywoła u nich złość.

W momencie, gdy gniew skierowany w naszym kierunku nie przyniesie skutków – zaczną z nas drwić. Wszystko dlatego, że zdecydowałeś się być lepszy, niż oni – i co najważniejsze, udaje ci się to. Sytuację tą można porównać z rakami w wiaderku. W momencie, kiedy umieścisz kilka skorupiaków w naczyniu – niektóre z nich będą chciały się wydostać, inne zaś zrezygnują z ucieczki, próbując przyciągać w dół pozostałych.

W sytuacji, gdy obrałeś sobie nowy cel – fizyczny lub jakikolwiek inny, świadomie bądź nie, wskazujesz na słabość innych ludzi. Pokazujesz błędy, niedociągnięcia i brak chęci do podjęcia przez nich jakiegokolwiek wysiłku. Takie osoby możemy nazwać leniwymi – siedzą one w miejscu i tylko wymagają.

Walcz z nimi, przeciwstaw się nim. Wyjdź z tego „wiadra” i poznaj nowych przyjaciół, którzy nie będą ci zazdrościć, a którzy będą mieć podobne priorytety co ty. Pamiętaj, twoje działanie będzie denerwować ludzi, którzy nic nie robią. To jest ich problem – nie twój.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *