Dlaczego właśnie trening obwodowy?

Kategoria : Trening · dodane przez 4 paź 2015

Aktywność fizyczna zalecana jest niezależnie od płci i wieku. Każdy z nas powinien możliwie jak najczęściej się ruszać. Do wyboru jest wiele form ruchu, przez co tłumaczenia, że dane ćwiczenia mi nie odpowiadają, jest pozbawione sensu. Dla najbardziej opornych osobników, dla których efekty muszą pojawić się szybko, a trening powinien być zróżnicowany, idealnym rozwiązaniem będzie trening obwodowy.

Na czym to polega?
Trening obwodowy to wykonywanie różnych ćwiczeń, które uaktywniają główne grupy mięśni. Wykonuje się je w przynajmniej dwóch seriach. Przerwy między poszczególnymi ćwiczeniami uzależnione są od efektu, który chcemy osiągnąć. Jeśli naszym celem jest zgubienie zbędnych kilogramów, nie powinny one przekraczać piętnaście sekund. Kiedy jednak chcemy wzmocnić swoje mięśnie, przerwy mogą być dużo dłuższe.

Trening obwodowy nigdy nie obejmuje ćwiczeń na te same grupy mięśni wykonywanych po sobie. Obwodówka jest konstruowana tak, aby poszczególne grupy mięśni miały czas na odpoczynek. Dzięki temu nie są one narażone na naderwanie czy naciągnięcie. Oczywiście nie można zapominać o odpowiedniej rozgrzewce, która przygotowuje mięśnie do czekającego je za chwilę wysiłku. Jest to kolejny klucz do tego, aby kontuzja nas nie dopadła.

Co daje nam trening obwodowy?
Jest to świetny sposób na polepszenie swojej kondycji i wytrzymałości. Regularnie wykonywany trening obwodowy sprawi, że będziemy wolniej się męczyć, poprawi się wydolność naszych płuc, a serce stanie się silniejsze. Są to więc korzyści, które bezpośrednio przekładają się na nasze samopoczucie. Gwarantują one mniejsze ryzyko zawału mięśnia sercowego.

Trening obwodowy to także droga do szczupłej sylwetki. Już po miesiącu regularnych ćwiczeń wskazówka na wadze wskaże mniej niż ostatnio. Trzeba jednak pamiętać, że sam trening to nie wszystko. Nawet najdłuższe ćwiczenia nie pomogą schudnąć, jeśli będziemy objadać się cukierkami czy pączkami. Do ćwiczeń trzeba dołączyć również racjonalną dietę.

Obwodówka ładnie rzeźbi mięśni. Pomagając spalić tłuszcz, sprawia, że nie są one już ukryte.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *